W roku szkolnym 1999/2000 w przedszkolu wprowadzono innowację pedagogiczną polegającą na utworzeniu oddziału integracyjnego dla dzieci, do funkcjonowania którego opracowano program autorski. Inicjując to przedsięwzięcie miano na uwadze potrzeby środowiska lokalnego, rodziców przez co umożliwiono edukację dzieciom niepełnosprawnym. Praca w oddziale integracyjnym zorganizowana jest tak, aby dzieci niepełnosprawne w możliwie największym zakresie mogły uczestniczyć w tym, co robią ich rówieśnicy. Grupa integracyjna w przedszkolu liczy do 20 wychowanków, wśród których znajduje się od 3 do 5 dzieci z różnymi problemami rozwojowymi. Dziećmi opiekuje się jednocześnie trzech pedagogów: dwóch nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz pedagog wspomagający. Każde dziecko niepełnosprawne funkcjonuje w oparciu o indywidualny program pracy opracowany przez pedagoga specjalnego we współpracy z nauczycielami wychowania przedszkolnego, psychologiem, logopedą, korektantem wad postawy. Jest on dostosowany do możliwości, potrzeb i zainteresowań dziecka.
Integrację realizujemy jako formę wspólnej zabawy, nauki i wychowania – dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Daje ona możliwość współuczestniczenia dzieciom niepełnosprawnym w naturalnych warunkach społecznych i rozwoju w zróżnicowanej grupie rówieśniczej. Uczy akceptacji, tolerancji i empatii. Przynosi korzyści zarówno dzieciom niepełnosprawnym, jak i zdrowym.
Aby uatrakcyjnić pobyt dziecka w naszym przedszkolu organizujemy przedstawienia teatralne, bale karnawałowe, spotkania z Mikołajem, a także uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka, Dniem Mamy i Taty, Dniem Dziecka. Bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach, przeglądach i festiwalach dziecięcych. Placówka podejmuje wszelkie działania zmierzające do integracji rodziny, przedszkola i środowiska. Służą temu spotkania w ramach organizowanych zajęć otwartych dla rodziców, uroczystości i imprez przedszkolnych.